Pożyczka bez zaświadczeń nie zawsze jest tania.

Pożyczka bez zaświadczeń.

To opcja, z której korzysta znaczna część klientów zainteresowanych produktami pożyczkowymi. Powodów takiej sytuacji jest wiele – szybkość rozpatrywania wniosku, minimalna ilości formalności lub … wcześniejsze kłopoty ze spłatą zobowiązań finansowych. Ten powód zdaje się być najczęstszym. Pożyczka bez zaświadczeń, a często i bez analizowania BIK jest w takiej sytuacji najlepszym wyjściem.

 

Zalety takiej pożyczki są bezdyskusyjne, ale należy również wspomnieć o wadach. Wadach, które z pewnością jej nie dyskredytują, trzeba jednak mieć ich świadomość. Podstawową wadą tego rodzaju pożyczek są oczywiście ich koszty.

 

Bez wątpienia taka pożyczka wiąże się z dużymi kosztami. Często koszty te przybierają rozmiary, które trudno sobie wyobrazić – 50, 100 % wartości pożyczki to sytuacje, które zdarzają się niezmiernie często. Dla osób nie zorientowanych w sprawach finansowych może to wydawać się dziwne – wszak istnieje ustawa antylichwiarska. Okazuje się, ze nie jest ona jednak przeszkodą. Koszty pożyczek podzielone są bowiem na wiele różnych elementów, z których najdroższe to te, które pod ustawę nie podlegają. Poszczególne składniki kosztów pożyczki są zgodne z ustawą antylichwiarką. Dopiero zsumowanie ich razem daje obraz tego jak wielkie to są kwoty.

Składniki kosztów pożyczki.

Na koszt pożyczki składa się nie tylko jej oprocentowanie, ale bardzo wiele różnych elementów. Standardowe, to opłata za rozpatrzenie wniosku, prowizja od udzielonej pożyczki, czy też koszty obowiązkowego często ubezpieczenia. Kosztami dodatkowymi mogą być na przykład koszty obsługi domowej czy też wszelkiego rodzaju koszty związane z monitami, powiadomieniami czy też dokumentami. Warto mieć świadomość istnienia takich koszów i obliczać pełnie koszty pożyczki, nie zaś sugerować się wyłącznie jej oprocentowaniem.

Jak znaleźć tanią pożyczkę?

Pożyczka z firmy parabnkowej nie zawsze jest jednak kosztowna – wśród nich można znaleźć takie, które charakteryzują się niskimi kosztami. Z reguły i tak będą to koszty większe niż w banku, często jednak różnica będzie niewielka. Aby znaleźć taką pożyczkę, po prostu należy szukać, analizować, liczyć. Pomocne mogą być porównywarki pożyczek, czy też kalkulatory kosztów. Należy zapamiętać: z pewnością nie warto decydować się na pierwszą ofertę. Analizując, przeliczając i decydując się na najlepszą można bardzo wiele zaoszczędzić.