Kredyt bez zaświadczeń

Kredyt bez zaświadczeń. Poszukiwany i doceniany.

Zła sytuacja finansowa, konieczność lub chęć pozyskania pieniędzy na ważne zakupy to jeden z wielu powodów poszukiwania pożyczek gotówkowych. Można je otrzymać w bankach, w firmach pożyczkowych czy nawet w Internecie. Dla części osób, niektóre drogi są jednak zamknięte. Jeśli posiadają zadłużenie, złą historię w BIK, jedynym rozwiązaniem dla nich jest kredyt bez zaświadczeń o dochodach. Pytanie nasuwa się samo – jakie są ich zasady?

 

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach, to produkt pożyczkowy, który charakteryzuje się minimalną ilością formalności.Takie pożyczki udzielane są błyskawicznie, bez analizowania zaświadczeń o zarobkach czy innych dokumentów finansowych klienta. Oczywiście wiążą się również z ograniczeniami. W ten sposób nie można pożyczyć większej sumy pieniędzy – często ograniczona jest ona do kilkuset złotych. Co gorsza – okres trwania umowy pożyczkowej jest również krótki. Często taka pożyczkę trzeba spłacić już po miesiącu. Przedłużenie tego terminu rzecz jasna wchodzi w grę, ale generuje kolejne, niemałe koszty.

Kto może otrzymać taką pożyczkę?

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach to produkt, który może otrzymać praktycznie każdy klient. Trzeba jednak pamiętać, że często skrót „bez zaświadczeń o dochodach” okazuje się po części mylący. Zaświadczeń o dochodach często nie potrzeba, oświadczenia już tak. Klient ubiegając się o pożyczkę oświadcza gdzie pracuje i jakie osiąga dochody a pracownik firmy pożyczkowej może to sprawdzić. Oczywiście to nie jest generalna zasada. Można na rynku spotkać pożyczki, w których jedynym wymogiem jest przedstawienie dowodu osobistego.

Koszty.

Wielu klientów jest świadomych jednego – takie pożyczki kosztują. Ich koszty potrafią przerazić, jednak mają swoje wytłumaczenie. Dla firm pożyczkowych taki produkt to wysokie ryzyko – standardem, są więc wysokie opłaty i niemałe koszty ubezpieczenia takiej pożyczki.

Czy warto się decydować na kredyt bez zaświadczeń?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Często bowiem należałoby odpowiedzieć: może nie warto, ale trzeba. W obliczu złej sytuacji finansowej, pożyczka okazuje się jedynym wyjściem. Nie można temu stwierdzeniu odmówić logiki, decydując się na taką pożyczkę, trzeba jednak mieć świadomość konieczności jej spłaty. Jeśli wzięcie takiej pożyczki jest koniecznością, budżet domowy pozwala na jej spłatę – nie ma się czego bać.

Gdzie szukać aktualnych informacji?

Jeżeli szukasz informacji i opinii o konkretnych firmach pozabankowych i ich produktach to polecamy portal Pozabankowiec.pl. Znajdziesz tam wiele ciekawych artykułów na temat pożyczek pozabankowych, chwilówek przez internet, pożyczek bez BIK oraz poradników dzięki którym unikniesz niepotrzebnych problemów i wybierzesz najlepszą ofertę pożyczki „bez banku”.