Lokata, czyli bezpieczny patent na oszczędzanie i jasny zysk

Lokata – czy to dobry pomysł?

Czy mamy szansę nie tylko pomnażać posiadane oszczędności, lecz poza tym spokojnie spać nie obawiając się o ryzyko, z jakim wiąże się właśnie takiego rodzaju funkcjonowanie? Wielu osobom zapewne przyjdzie pomyśleć, że nie ma możliwości połączyć zysków i bezpieczeństwa, nie oznacza to jednak wcale, że te wszystkie osoby mają rację. Owszem jest tak, misja nie jest prosta, jednak są pewne produkty bankowe, które będą nam pomocne w ich realizacji. Najbardziej popularna wydaje się w tym kontekście oszczędnościowa lokata.
Dlaczego będzie korzystnie zainteresować się lokata?
Osoby, które żywotnie interesują się możliwościami lokaty w pierwszej kolejności zwrócą swą uwagę na to, że będziemy mówić w jej przypadku o rozwiązaniu odznaczającym się właśnie wysokim poziomem bezpieczeństwa. Bankructwa i upadłości banków mają miejsce tylko i wyłącznie sporadycznie, zatem jeżeli postawimy na wykorzystanie lokaty w banku jako miejsca, w którym możemy ulokować nasze oszczędności, wedle wszelkiego prawdopodobieństwa otrzymamy taką kwotę, jaką zagwarantował nam dany bank. Jest to pocieszająca perspektywa, której nie będą mieć ani osoby, które grają na giełdzie, ani entuzjaści inwestycyjnych funduszy.

Wypada zwrócić więc uwagę i na to, że lokata jest doskonałego typu rozwiązaniem i dla tych z nas, którzy nie dysponują zaawansowaną wiedzą ekonomiczną. Nie trzeba będzie wnikliwie analizować wolnorynkowych reguł i bać się o poziom gospodarki w kraju, oprocentowanie lokat jest nam bowiem znane jeszcze przed złożeniem podpisu na końcu umowy. Co więcej, możemy oszczędzać nawet, jeśli będziemy dysponowali małą sumą pieniędzy, a przecież w odniesieniu do innych produktów bankowych to wcale nie taka oczywistość.

Słabe strony w lokacie bankowej

Nietrudno pojąć, że lokata bankowa posiada nie tylko plusy, ale również parę minusów, jeśli bowiem decydujemy się na zorganizowane bezpiecznie oszczędzanie, musimy liczyć się z faktem, że zapłacimy za nie określoną cenę. W tej sytuacji wypadałoby zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że oprocentowanie proponowanych lokat zwykle nie należy do wysokich, bez cienia wątpliwości zatem nie staniemy się milionerami decydując się na ten sposób zarabiania pieniędzy. Należy liczyć się z tym, że opłacalność rzeczywista lokaty pikuje w dół z roku na rok, banki starają się bowiem przekonać nas głównie do takich działań, z których pomocą same mogą więcej zarobić.

Oczywiście szans na pozyskanie dodatkowych pieniędzy, czy chociażby na pomnożenie oszczędności możemy wskazać o wiele większą ilość. Wspomnieć tu należy chociażby o rachunkach z oszczędnościowej kategorii, które jednak charakteryzują się niższym oprocentowaniem. Ich niewątpliwym plusem będzie z kolei szansa wyciągnięcia pieniędzy w każdym z momentów. To naprawdę bardzo użyteczna funkcja, ponieważ dzięki niej, pieniądze, którymi będziemy dysponować nie są zamrożone i w każdej dowolnej chwili możemy je wybrać. Natomiast jeśli któraś z osób poszukuje opcji na znacznie większy zysk, musi się liczyć również z tym, że ryzyko utraty (przynajmniej części kapitału) wzrośnie w sposób znaczący. Dlatego też lokata będzie rozwiązaniem o tyle korzystnym. To specyficzny produktowy wariant, który być może nie będzie zapewniać jakiegoś ogromnego powiększenia kapitału, którym będziemy dysponowali, ale przynajmniej pozwoli nam na zupełnie pozbawiony stresów sen, dobrze byłoby więc się zastanowić, czy chcemy funkcjonować pod takim napięciem…

Z tych powodów coraz więcej osób decyduje się w inwestucje w nowe nieruchomości Bemowo. Szczególnie wysoką stopą zwrotu inwestycji odznaczają się lokale usługowe. Bemowo należy obecnie do jednej z najprężniej rozwijających się dzielnic Warszawy. To sprawia, że inwestowanie w nieruchomości w tej części miasta może przynieść spory zysk w perspektywie czasu.