Kredyt na oświadczenie – co należy o nim wiedzieć?

Na jakich warunkach dostaniesz kredyt na oświadczenie?

Dla większości osób staranie się o kredyt to mozolna procedura, która nie za każdym razem kończy się korzystnie. Nie musi tak być – rozwiązaniem jest kredyt na oświadczenie.

.

Choć ofert bankowych jest dużo, to czasem trudno jest wyszukać opcję, która nie tylko odpowiada naszym potrzebom, ale i my możemy spełnić jej wymagania. Jednym z kredytów, które zmniejszają formalności powiązane z pożyczaniem pieniędzy jest kredyt na oświadczenie. Czym się wyróżnia i kto może się o niego starać?

Należy zacząć od tego, że ten typ kredytu może być zaciągany tak samo w tradycyjnych bankach, jak również instytucjach pozabankowych. Wybierając go podpisuje się umowę, na podstawie której zainteresowany kredytem klient dostaje konkretną sumę, równocześnie deklarując się, że będzie o czasie spłacać należne raty. Co w takim razie oznaczają słowa „na oświadczenie”?

W kredycie na oświadczenie klient osobiście deklaruje, że posiada stosowne dochody.

Co istotne, nie znaczy to, że bank nie sprawdzi podanych danych. Może zatelefonować do pracodawcy albo przeanalizować historię konta bankowego. Udzielone przez interesanta informacje muszą mieć potwierdzenie w rzeczywistości, w przeciwnym razie zainteresowany nie dostanie potrzebnej mu kwoty. Z tego względu korzystnie jest posiadać konto w banku, w którym chcemy starać się o kredyt na oświadczenie. Bank będzie mieć łatwiejszy dostęp do wymaganych danych, a my w szybszym czasie poznamy decyzję. Ponadto instytucje finansowe mogą oferować nam różne sumy. Najlepiej jest prześledzić kilka opcji, aby być pewnym, że oferta, którą wybieramy, jest najlepsza. Kto może ubiegać się o taki kredyt? Każdy, kto jest zatrudniony i w związku z powyższym posiada stały dochód. Spełniając te warunki nie powinno być kłopotów z przebrnięciem przez formalności.

Jak można spostrzec kredyt na oświadczenie to dobre wyjście

, jeśli mamy stałe zarobki i chcemy starać się o konkretną kwotę na realizację naszych potrzeb. Trzeba jedynie pamiętać, by – tak jak przy każdej umowie – szczegółowo przeczytać warunki i dopiero złożyć na niej swój podpis. W kwestiach finansowych zawsze najważniejsze są rozważne działania.