Gdzie szukać pożyczek bez zaświadczeń?

Gdzie szukać pożyczek bez zaświadczeń o zarobkach, to w wielu sytuacjach jedyna opcja pozyskania dodatkowej, niezbędnej, lub oczekiwanej gotówki. Warto wiedzieć, gdzie szukać pożyczek. Ten artykuł jest właśnie o tym.

Gdzie szukać pożyczek bankowych?

Wbrew pozorom, pożyczka bez zaświadczeń, to opcja, którą można znaleźć również w banku. Rzecz jasna nie otrzyma takiej pożyczki klient, który w danym banku pojawia się po raz pierwszy. Bardzo duże szanse na otrzymanie takiej pożyczki ma ten, kto jest dla banku stałym klientem a bank zna jego sytuacje finansową. Czasami wystarczy posiadać w danym banku rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy. Przepływy środków na takim rachunku, to dla banku wystarczająca odpowiedź na pytanie czy klient będzie należał do wypłacalnych, czy też nie. Oczywiście idealnie jest, jeśli na rachunek bankowy regularnie wpływają środki pieniężne, choć wiele banków nie zwraca na to uwagi, oceniając ogólne przepływy na koncie. Statystyki mówią, że po trzech miesiącach posiadania konta, można ocenić zdolność finansową klienta. Czasami taka pożyczka przybiera formę debetu na koncie, często również klasycznej pożyczki z obowiązkowo podpisywaną umową.

Firma parabankowa.

Firma parabankowa to miejsce, w którym z pewnością znajdziemy produkty typu pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Taka możliwość wybierana jest przede wszystkim przez osoby już zadłużone, standardem bowiem jest iż firma parabankowa oferuje takie pożyczki w opcji bez BIK. Nie sprawdzanie tego rejestru to zaleta dla tych, którzy już mają złą historię kredytową, co oczywiście nie musi być równoznaczne z zadłużeniem. Czasami zła historia w BIK powstaje na skutek nieprawdopodobnego zbiegu okoliczności, chwilowego zapomnienia o spłacie zobowiązania i innych mało ważnych sytuacji. Pożyczka bez zaświadczeń jest w tym momencie jedyną opcją. Minusem takich pożyczek są ich koszty. Mogą być naprawdę wysokie.

Internet.

Pożyczki przez internet bez zaświadczeń o dochodach, to opcja, która można znaleźć również w sieci Internet. Co istotne – można również znaleźć pożyczki, przy udzielaniu których nie wymagane są żadne dokumenty a cała procedura odbywa się on – line. Minusem takich pożyczek jest ich ograniczenie kwotowe. W ten sposób nie uda się pożyczyć większej sumy pieniędzy, a otrzymaną należy bardzo szybko zwrócić. Opcją pożyczki bez zaświadczeń mogą być również internetowe pożyczki typu social lending. Jest ona szczególnie opłacalna – warto się nią zainteresować.

Gdzie szukać pożyczek prywatnych

Pożyczka bez zaświadczeń, to również pożyczka prywatna. Często to najlepsza opcja – wszelkie jej koszty zależą od indywidualnych ustaleń. Oczywiście należy pamiętać o tym, by pożyczkę przekraczającą ustawową kwotę zgłosić do Urzędu Skarbowego.

Pożyczki bez zaświadczeń to często przymus, nie potrzeba. Warto jednak znać takie możliwości – nigdy bowiem nie wiadomo kiedy mogą się przydać.